Олимпийски спортове биатлон бобслей бързо пързаляне кърлинг северна комбинация скелетон ски алп. дисциплини ски - бягане ски - свободен стил ски - скокове сноуборд фигурно пързаляне хокей на лед шейни шорттрек

Ейми Уилямс спечели златото в скелетона за жени и първи медал за Великобритания във Ванкувър

Ейми Уилямс спечели златния медал в състезанието по скелетон за жени от XXI-те зимни олимпийски игри във Ванкувър. С победата Уилямс донесе първия медал за Великобритания в Канада и стана първата индивидуална шампионка за Великобритания от 30 години насам, когато със златото се окичи състезателят по фигурно пързаляне Робин Къзинс.

Британската олимпийка завърши четирите манша за 3:35.64 минути (53.83, 54.13, 53.68, 54.00 секунди). Тя остави зад себе си сребърната медалистка от Германия - Керстин Шимковяк, която постави време от 3:36.20 минути (54.15, 54.11, 53.91, 54.03 секунди). Бронзът остана за друга германка - Аня Хубер, която записа общо време от 3:36.36 минути (54.17, 54.21, 54.10, 53.88).

"Доволна съм от представянето си. Стартът ми беше много добър, а половината трасе ми се губи. Наистина не помня какво точно направих. След финала ми видях усмивки и разбрах, че съм се справила добре", заяви новата олимпийска шампионка по скелетон.

Както повечето оспорвани състезания, това също не мина без инциденти. Група от представители на различни държави започнаха протест срещу шлема, който Уилямс използва. Според тях той има непозволена аеродинамична форма, но според Дон Кроун - говорител на Международната бобслей федерация, жалбите ще бъдат отхвърлени.

Турнир по скелетон за жени от XXI-те зимни олимпийски игри във Ванкувър, медали:

Крайно класиране:

Златен медал - Ейми Уилямс, Великобритания - 3:35.64 мин. (53.83, 54.13, 53.68, 54.00 секунди)

Сребърен медал - Керстин Шимковяк, Германия - 3:36.20 (54.15, 54.11, 53.91, 54.03 секунди)

Бронзов медал - Аня Хубер, Германия - 3:36.36 (54.17, 54.21, 54.10, 53.88)