Олимпийски спортове биатлон бобслей бързо пързаляне кърлинг северна комбинация скелетон ски алп. дисциплини ски - бягане ски - свободен стил ски - скокове сноуборд фигурно пързаляне хокей на лед шейни шорттрек

Боде Милър спечели суперкомбинацията, САЩ води в класирането по медали

Боде Милър спечели супер комбинацията, с което продължи доминацията на САЩ на Олимпийските игри.  Той взе златния медал, след като в слалома даде време 1:53.91 минути и с общо 2:44.92 минути оглави класирането. На второ място финишира хърватинът Ивица Костелич, който се представи много по-добре в слалома, отколкото в ски-спускането, където бе 9-ти. Трети е швейцарецът Силван Цюбриген, чието общо време е с 40 стотни по-слабо от това на Милър.

Норвежецът Аксел Лунд Свиндал, който водеше преди слалома, отпадна малко преди финала.

Златният медал на Боде Милър е осми за САЩ (до момента те имат два златни, три сребърни и три бронзови) от възможни 18 в ски-алпийските дисциплини досега. Това е и седмият златен медал за САЩ на Олимпиадата във Ванкувър.

"Не мога да искам повече от това", заяви Милър след края на състезанието.

Вижте тук спускането в суперкомбинажията.